KONTAKT

Zasady zakupu

ZASADY ZAKUPU

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę zakupu importowanego auta lub innego pojazdu
z USA i Kanady:

 

Krok 1:             Wybór pojazdu

W pierwszej kolejności należy wyszukać interesujące Państwa pojazdy na aukcjach, które znajdziecie w zakładce (lista portali znajduje się w zakładce LICYTACJE). Zdajemy sobie sprawę, że proces odnajdywania wymarzonego pojazdu na zagranicznych portalach aukcyjnych może być dla państwa skomplikowany i niejasny, w związku z tym, zawsze służymy pomocą w poszukiwaniu odpowiedniego pojazdu.

 

 

Krok 2:             Umowa i zaliczka

Po dokonaniu wyboru pojazdu, zostajecie Państwo poinformowani o prognozowanych cenach oraz szacowanych kosztach transakcji (związanych z zakupem i importem auta z USA do Polski). Ponieważ większość pojazdów na rynku amerykańskim jest sprzedawana w formie licytacji, do Państwa należy decyzja do jakiej kwoty będziemy licytować dane auto lub inny pojazd. Będąc do Państwa dyspozycji pomożemy określić kwotę licytacji, aby była ona atrakcyjna.

Po dokonaniu wyboru pojazdu sugerujemy „konstultację” dotyczącą ustalenia atrakcyjnej ceny (jak już wyżej wspomnieliśmy auta w wiekszości są sprzedawane w formie licytacji, tak więc do państwa decyzji będzie należeć ustelenie maksymalnej kwoty do jakiej będziemy licytować pojazd – my jedynie zasugerujemy korzystną cenę) oraz łącznego kosztu transkacji wliczając w to zakup auta, transport, a także wszelkie opłaty celno-skarbowe.

W momencie, gdy wybiorą już Państwo swój pojazd następuję podpisanie umowy pomiędzy stronami, a następnie wpłacenie kaucji na licytację wybranego pojazdu w wyskości 10% wartości ustalonej kwoty licytacji. Minimalna kaucja wynosi jednak 4000 zł.
Kaucja jest formą zabezpieczenia dla licytującego w przypadku wycofania się przez Klienta z zakupu wybranego pojazdu, oraz pokryciem obciążenia narzuconego przez serwis aukcyjny w przypadku rezygnacji licytującego.

W momencie nie wygrania aukcji wybranego przez Państwa pojazdu, kaucja zostanie zwrócona w ciagu 2 dni roboczych, lub zostanie przekazana na kolejny pojazd, który chcieliby Państwo licytować.

 

 

Krok 3:           Finansowanie pojazdu

W momencie wygrania licytacji, klient jest zobowiązany w ciagu 48h przekazać na konto bankowe firmy sprowadzauto, pełną kwotę za którą został zakupiony pojazd powiekszoną o koszty aukcyjne (wartość kosztów aukcyjnych zostanie przekazana do 24h po wygraniu aukcji).

 

 

Krok 4:           Importowanie samochodu z USA do Polski

Ostatnim etapem jest uzbrojenie się w cierpliwość 🙂 Po zaksięgowaniu Państwa przelewu, rozpoczynamy proces importu auta do wybranego przez Państwa portu(Bremenhaven, Hamburg lub Gdynia. Sugerujemy zawsze pierwszą opcję). Auto zostanie dostarczone przez lawetę pod wskazany przez Państwa adres. Czas trwania transportu pojazdu do Europy waha się od 4 do 6 tygodni, a dokładna lokalizacja Państwa pojazdu jest przez nas na bieżąco monitorowana. Wszelkie opłaty celne są regulowane dopiero na miejscu, przy odbiorze pojazdu.