KONTAKT

Ile kosztuje sprowadzenie auta z Kanady?

Koszty sprowadzania samochodu z Kanady są porównywalne z tymi z USA. Wiele osób decyduje się na taki sposób nabycia auta, ponieważ jest to często tańsza opcja. Nie tylko cena kusi potencjalnych nabywców, jest to również różnorodność modeli, która jest dostępna na rynku amerykańskim.

Ogromnym plusem sprowadzania auta z kanady jest fakt że liczniki są już wyskalowane w km/h, a światła kierunkowskazów pomarańczowe- pozwoli nam to zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z przystosowaniem pojazdu do polskich wymogów technicznych.

Na jakie samochody z Kanady warto się decydować?

Najlepiej na te, które mają serwis w Polsce. Pozwoli nam to obejść problem związany z niedostępnością części czy gwarancją, która nie jest honorowana w danym oddziale. Miłośnikom aut amerykańskich szczególnie polecamy Chryslera, Dodge oraz Jeepa, ponieważ są one dostępne w sprzedaży w Polsce, także w razie potrzeby części zamienne są ogólnodostępne. Jeśli chcemy być właścicielem wyjątkowego samochodu z Kanady, z pewnością jest to opcja dla nas!

Jakie więc koszty musimy ponieść decydując się na import samochodu z Kanady?

Koszty podatku vat, które w Niemczech wynoszą 19%, a w Polsce 23%, koszty akcyzy, która w przypadku pojazdów o pojemności silnika do 2.0L wynosi 3,1%, a powyżej 18,6% oraz cła, które w wypadku samochodu osobowego wynosi 10%. Do tej kwoty dochodzą nam koszty związane z licytacją samochodu, które wahają się od 400 do 1200 USD oraz pobierane przez nas opłaty prowizyjne zaczynające się od 2000 zł netto dla samochodu osobowego.

Ile kosztuje sam import auta z Kanady do Polski?

Transport pojazdu z placu aukcyjnego do portu morskiego to koszt ok. 100-400 $, a fracht morski auta osobowego to kolejne 900-1150 $. Warto zaznaczyć, że ceny te różnią się w zależności od portu, z którego będziemy korzystać.

Pomimo szeregu dodatkowych opłat jakie wiążą się z importem auta z Kanady jest to nadal bardzo opłacalna inwestycja! Samochody z rynku amerykańskiego nie tylko są tańsze, ale również o wiele bardziej bogato wyposażone.

Więcej szczegółowych informacji na temat kosztów związanych z transportem pojazdów znajduje się w zakładce opłaty na naszej stronie.

Jeśli Twoim marzeniem od dłuższego czasu jest posiadanie wyjątkowego, amerykańskiego samochodu- my pomożemy Ci je zrealizować! Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, tak abyś Ty mógł jak najszybciej cieszyć się swoim nowym nabytkiem.

Categories: