KONTAKT

Co musisz wiedzieć przed importem samochodu z USA?

Za importem samochodu ze Stanów Zjednoczonych przemawia głównie niższa cena.

Jeżeli rozważamy sprowadzanie auta z USA, warto zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy..

Sposobów na import samochodu z USA jest kilka. Możemy osobiście wybrać się za ocean, poszukać odpowiedniego samochodu i zorganizować jego transport do kraju. Jest to niestety opcja wymagająca wiele czasu i zaangażowania ze strony kupującego. Ponadto wiąże się ona z nadmiernie dużym kosztem podróży i potrzebą zdobycia wizy.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest wybranie pośrednika, który pomoże w wyborze auta i zajmie się całym procesem. Właśnie takie usługi Państwu oferujemy! Dla nas import aut z USA to chleb powszedni!.

Jakie koszty należy ponieść w związku z importem samochodu z USA?

Pierwszym kosztem jest podatek stanowy, który może wynosić od 7% do 9% wartości samochodu. Następna jest opłata za transport morski, która wynosi około 1000$. W Polsce właściciel musi opłacić jeszcze cło oraz akcyzę, których wysokość zależy od rodzaju pojazdu i pojemności silnika oraz podatek vat.

Jakie auta najbardziej opłaca sie sprowadzać?

Przede wszystkim te z górnej półki, ponieważ w ich przypadku różnica w cenie między Stanami a Polską wynosi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! USA słynie z samochodów terenowych i typu SUV- jeśli jesteśmy ich miłośnikami, z pewnością warto zainteresować się ich kupnem w Stanach.

Przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu importowanego z USA warto zastanowić się nad kwestią gwarancji, ponieważ nie wszystkie firmy motoryzacyjne honorują dokumenty wystawiane przez oddziały w Stanach. Może okazać się to kłopotliwe, gdy nasz samochód będzie potrzebował naprawy. Dlatego warto przed zakupem, sprawdzić które firmy takie dokumenty honorują- są to m.in. Mercedes i Volkswagen.

Warto również wspomnieć o tym że samochody importowane z USA czasami wymagają dostosowania do polskich wymogów technicznych, ze względu na regulacje prawne. Często konieczna jest wymiana oświetlenia i kierunkowskazów, ponieważ za oceanem nie wyposaża się samochodów w światła przeciwmgielne tylne, tylko stosuje się symetryczne reflektory z przodu oraz czerwone kierunkowskazy. Czasami konieczne jest również zastosowanie nowych sterowników lamp i wgranie aktualizacji systemowych.

Zdarza się, że poddany modyfikacji musi zostać również układ wydechowy, z powodu tego że pojazdy kierowane na rynek amerykański mają czasami tłumik i wydech skierowany w prawą stronę. Dodatkowo musimy dostosować zegary, tak aby miały prędkość wyskalowaną w km/h.

Jednakże całościowy koszt dostosowania pojazdu do wymogów polskich, jeśli takowy jest wymagany, nie powinien przekraczać 4 tysięcy złotych.

Również warto zwrócić uwagę na samą konstrukcję samochodu z ameryki, gdyż amerykańskie wersje samochodów mogą różnić się specyfikacją od ich europejskich odpowiedników. Producenci starają się aby modele były jak najbardziej zbliżone, jednak czasami będziemy mogli spotkać się z problemem nie pasującej części.

Ile czasu upłynie od kupna samochodu do jego pojawienia się w naszym garażu?

To zależy.. Przeciętnie zajmuje to około miesiąc czasu. Wszystkie importowane auta ze wschodniego wybrzeża stanów będą szybciej w Europie niż te importowane z zachodniego wybrzeża. Również fracht morski przykładowo z Newark (stan Nowy Jork) różni się o około 250$ w porównaniu do Los Angeles. Dlatego przy wyborze pojazdu warto mieć świadomość, że koszty transportu mogą się różnić nawet do kwoty kilkuset dolarów w zależności od miejsca licytacji pojazdu.

Kolejnym istotnym aspektem, który może pomóc w podjęciu decyzji jest informacja, z której części Stanów dany pojazd pochodzi. Niewątpliwe klimat zachodniego wybrzeża USA dużo bardziej sprzyja pojazdom mechanicznym niż ten na wschodnim wybrzeżu czy północnych stanach. Spowodowane jest to tym, że podczas zimy w stanie Waszyngton temperatura spada do -15 stopni Celsjusza. Takiego problemu nie ma np. Kalifornia, w której słoneczna pogoda utrzymuje się przez cały rok.

Warto rozważyć wszystkie za i przeciw towarzyszące podjęciu decyzji o imporcie samochodu z USA. Uważamy jednak, że po dokładnym przemyśleniu sprawy zdecydują się Państwo na ten sposób nabycia wymarzonego pojazdu, ponieważ jest to naprawdę dobra inwestycja!

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zapraszamy do kontaktu!

Categories: